Leyton Orient billetter

Leyton Orient billetter

Leyton Orient spiller på Brisbane Road (Sponsornavn: Breyer Group Stadium). Stadionet har plads til 9271 tilskuere, dog er der sjældent mere end halvfyldt, så det er ingen problemer at få billetter til Leyton Orients kampe. Billetter kan købes på stadionet, på Leytons hjemmeside eller over telefon. Billetterne koster fra £16 til £30 for voksne alt efter, hvor man vil sidde på stadionet.  Det er lidt billigere at bestille online via klubbens hjemmeside end at købe dem på kampdagen(ca. £2 ekstra. Du kan se The O’s fulde kampprogram her.

Har du børn med på stadionet, så anbefaler vi, at I booker/køber pladser på The Baskin Robbins Family North Stand. Er du ude efter de mere traditionelle pladser på langsiden, så er det enten West Stand eller East Stand, som du skal finde plads på.

Leyton Orient har som Charlton Athlectic “football for a fiver” – Det betyder, at du kan komme til fodbold for £5.

Disse kampe er billige, sjove og trækker en masse mennesker på stadionet. Så der er mere liv end normalt på og uden for banen.

Kort over Leyton Orient – Brisbane Road – Pubs – Transport